تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

کتاب بهترین دوست انسان ها است و بزرگان و دانشمندان جملات زیادی در خصوص فواید مطالعه کتاب های مختلف گفته اند و اگر شما تمایل دارید با فواید خواندن کتاب آشنا شوید بهتر است انواع سخنان بزرگان درباره کتاب خواندن را مطالعه کنید. یکی از مفیدترین کارها در زمان اوقات فراغت خواندن کتاب است با مطالعه کتاب های مختلف می توانید تجربه ها و درس های بزرگی را بیاموزید و در زندگی خود این درس های ارزشمند را به کار بگیرید از این رو بزرگان و دانشمندان همواره به انسان ها تاکید می کنند در طول زندگی خود از خواندن کتاب های پرمحتوی و ارزشمند غافل نشوند.


دسته بندی سایت

برچسب های مهم

پیوند ها

آمار بازدید سایت

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

علائم افسردگی دوران بارداری و روش های درمان آن


 

علائم افسردگی دوران بارداری و روش‌های درمان آن

آیا می‌توان از داروهای ضد افسردگی در بارداری استفاده کرد؟

 

 

 

دوران بارداری فرازونشیب‌ها و استرس‌های خاص خودش را دارد. یک زن باردار در اکثر مواقع تنها بهسلامت نوزاد خود فکر می‌کند و شاید آن‌قدرها که لازم است به حالات روحی و خلقی خود اهمیت ندهد و آن را به نوسانات هورمونی معمول در دوره‌ی بارداری نسبت دهد، اما خانم‌های باردار باید بدانند که احتمال ابتلا به افسردگی در دوره‌ی بارداری نیز وجود دارد. درواقع علی‌رغم هشدارها و آگاهی‌هایی که امروزه درمورد افسردگی پس از زایمان داده می‌شود، افسردگی دوران بارداری از آن هم شایع‌تر است. از هر ۱۰ زن حداقل ۱ نفر در دوران بارداری دچار افسردگی می‌شود. توجه داشته باشید که درمان‌نشدن افسردگی در این دوران می‌تواند به‌شدت بر توانایی مادر در رابطه با مراقبت از خود و نوزاد درحالِ رشدش تأثیر منفی بگذارد. همراه ما باشید، می‌خواهیم شما را با افسردگی دوران بارداری بیشتر آشنا کنیم.

بارداری قرار است یکی از شادترین دوره‌های زندگی یک زن باشد، اما برای بسیاری از خانم‌ها زمان سردرگمی، ترس، استرس و حتی افسردگی است. با توجه به انجمن متخصصان زنان و زایمان آمریکا (ACOG) بین ۱۴ و ۲۳ درصد از زنان در طول بارداری با برخیعلائم افسردگی دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

 

افسردگی اختلالی خلقی است که از هر ۴ زن، ۱ نفر در برهه‌ای از زندگی به آن دچار می‌شود. بنابراین نباید عجیب باشد که این بیماری، زنان باردار را نیز تحت‌تأثیر قرار دهد. اما متأسفانه در بیشتر موارد، افسردگی دوران بارداری به‌خوبی تشخیص داده نمی‌شود، چون مردم فکر می‌کنند که این تغییرات احساسی نوع دیگری از متعادل‌نبودن هورمون‌ها (اختلال هورمونی) است.

این فرض می‌تواند برای مادر و نوزاد متولدنشده خطرناک باشد. افسردگی در دوران بارداری، بیماری است که می‌تواند درمان و کنترل شود. بااین‌حال مهم است که اول به‌دنبال کمک و پشتیبانی بروید.

 

افسردگی دوران بارداری چیست؟

افسردگی دوران بارداری یا افسردگی قبل از زایمان، درست مانند افسردگی بالینی اختلالی خلقی است. اختلالات خلقی، بیماری‌های بیولوژیکی هستند که به‌خاطر تغییرات ایجادشده در مغز اتفاق می‌افتند.

تغییرات هورمونی در طول بارداری می‌تواند بر مواد شیمیایی مغز که مستقیما با افسردگی و اضطرابمرتبط هستند، تأثیر بگذارد. این‌ها می‌توانند با شرایط دشوار زندگی تشدید شوند و به افسردگی دوران بارداری منجر گردند.

 

علائم افسردگی بارداری چیست؟

زنان مبتلا به افسردگی معمولا برخی از علائم زیر را به‌مدت ۲ هفته یا بیشتر تجربه می‌کنند:

 • غم و اندوه مداوم
 • دشواری یا عدم تمرکز
 • خوابیدن به مقدار بسیار کم یا بسیار زیاد
 • ازدست دادن علاقه به فعالیت‌هایی که معمولا از آن‌ها لذت می‌بردند
 • افکار تکرارشونده (نشخوار ذهنی) در مورد مرگ، خودکشی یا ناامیدی
 • اضطراب
 • احساس گناه یا بی‌ارزشی
 • تغییر در عادات غذا خوردن

عوامل محرک افسردگی دوران بارداری کدام‌ها هستند؟

آیا افسردگی دوران بارداری می‌تواند به کودک آسیب برساند؟

افسردگی درمان‌نشده می‌تواند ریسک‌های بالقوه‌ی خطرناکی برای مادر و کودک به‌دنبال داشته باشد. افسردگی در‌مان‌نشده می‌تواند به تغذیه‌ی نامناسب، مصرف الکل، سیگار کشیدن و خودکشی منجر شود و این‌ها ممکن است باعث زایمان زودرس، تولد نوزاد کم‌وزن و مشکلات رشدی شوند. اغلب اوقات، زن افسرده قدرت یا میل کافی برای مراقبت مناسب از خود یا کودک درحالِ رشدش را ندارد.

نوزادان متولدشده از مادران افسرده در مقایسه با آن‌هایی که از زنان معمولی متولد می‌شوند، فعالیت کمتری دارند، توجه‌ی کمتری از خود نشان دهند و مضطرب‌تر به‌نظر برسند. به‌همین‌دلیل کمک‌گرفتن به‌شکل صحیح برای مادر و کودک ضروری است.

درمان افسردگی در دوران بارداری چیست؟

اگر احساس می‌کنید که ممکن است به افسردگی دچار شده باشید، مهم‌ترین قدم آن است که به‌دنبال کمک بروید. درمورد علائم و مشکلات روحی‌تان با پزشک صحبت کنید. او بهترین‌ها را برای شما و نوزادتان می‌خواهد و ممکن است گزینه‌هایی را برای درمان شما پیشنهاد کند.

گزینه‌های درمان برای زنان باردار می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

آیا می‌توان از داروهای ضد افسردگی در بارداری استفاده کرد؟

بحث‌های زیادی پیرامون ایمنی و اثرات طولانی‌مدت مصرف داروهای ضدافسردگی در دوران بارداری وجود دارد. برخی تحقیقات نشان می‌دهند که بعضی از داروهای به‌کار رفته برای درمان افسردگی می‌توانند با بروز مشکلاتی در نوزادان تازه متولدشده مانند نقص‌های فیزیکی، مشکلات قلبی، فشار خون ریوی و وزن کم در هنگام تولد مرتبط باشند.

ممکن است یک خانم مبتلا به افسردگی خفیف تا متوسط بتواند علائمش را با کمک گروه‌های حمایتی، روان‌درمانی و نوردرمانی کنترل کند، اما اگر یک زن باردار به افسردگی شدید مبتلا باشد، معمولا ترکیبی از روان‌درمانی و دارو توصیه می‌شود.

زنان باید بدانند که تمام داروها از جفت عبور می‌کنند و وارد بدن نوزاد می‌شوند. هنوز کاملا مشخص نیست که کدام داروهای ضدافسردگی کاملا بی‌خطر هستند و کدام‌ها اثرات منفی روی جنین می‌گذارند.

اما هنگام درمان افسردگی ماژور (عمده) باید خطرات و مزایا به‌دقت بررسی شوند. باید دقیقا مشخص شود که کدام دارو می‌تواند بیشترین کمک را ارائه دهد و درعین‌حال کمترین عوارض جانبی را برای کودک داشته باشد.

اگر تشخیص داده شود که دارو بهترین درمان برای افسردگی شماست، تشکیل یک تیم درمان مشارکتی می‌تواند بهترین رویکرد ممکن باشد. این تیم شامل متخصص زنان‌وزایمان و روان‌پزشک شما خواهد بود.

از هر دو پزشک در مورد بهترین درمان‌های ممکن برای خود و نوزادتان سؤال کنید. بررسی کنید که آیا به مصرف داروهای خاصی نیاز دارید یا نه و اگر این‌طور است، درمورد آن‌ها تحقیق کنید.

اثرات بلندمدت آن‌ها چیست؟ آیا احتمال دارد نوزاد شما پس از تولد به علائم ترک دچار شود؟ آیا این داروها با مشکلات سلامتی در نوزاد تازه متولدشده یا تأخیرهای رشدی در آینده مرتبط هستند؟ همچنین همواره به‌یاد داشته باشید که شما باید احتمال مشکلات آتی را با مشکلاتی مقایسه کنید که می‌توانند در‌حال‌حاضر، در صورت درمان‌نشدن افسردگی‌تان اتفاق بیفتند.

 

 

با بحث‌هایی که پیرامون استفاده از برخی داروهای ضدافسردگی در طول بارداری وجود دارد، بسیاری از زنان ترجیح می‌دهند راه‌های دیگری را برای کمک به درمان افسردگی امتحان کنند. همان‌طور که در بالا گفته شد، گروه‌های حمایتی، روان‌درمانی و نوردرمانی جایگزین‌های مناسبی برای استفاده از دارو در درمان افسردگی خفیف تا متوسط هستند. علاوه‌براین شاید لازم باشد درمورد بعضی از روش‌های طبیعی دیگر برای کمک به تسکین علائم افسردگی با پزشک‌تان صحبت کنید.

۱. ورزش

احتمالا درباره‌ی تاثیر ورزش بر افسردگی چیزهایی شنیده‌اید. یکی از فواید ورزش این است که به‌طور طبیعی، سطوح سروتونین (هورمون شادی) را افزایش و سطوح هورمون استرس (کورتیزول) را کاهش می‌دهد.

۲. استراحت کافی

کم خوابی تا حد زیادی بر توانایی ذهن و بدن برای مقابله با استرس و چالش‌های روزمره تأثیر می‌گذارد. یک برنامه‌ی خواب منظم داشته باشید؛ هر شب در ساعت مشخصی به رختخواب بروید و صبح‌ها در یک ساعت خاص از خواب بیدار شوید (تنظیم ساعت خواب).

۳. رژیم غذایی و مواد مغذی

مواد غذایی بسیاری با تغییرات خلقی، توانایی مدیریت استرس و وضوح ذهنی مرتبط دانسته شده‌اند. رژیم‌های غذایی سرشار از کافئین، قند، کربوهیدرات های فراوری‌شده، افزودنی‌های مصنوعی و پروتئینپایین همگی می‌توانند به مشکلات روحی و جسمی منجر شوند. به‌طور آگاهانه تصمیم بگیرید غذاهایی مصرف کنید که به شما کمک می‌کنند احساس بهتری داشته باشید.

۴. طب سوزنی

مطالعات جدید نشان می‌دهند که طب سوزنی، گزینه‌ی مناسب برای درمان افسردگی در زنان باردار است.

۵. اسیدهای چرب امگا ۳

سال‌هاست که ثابت شده امگا ۳ می‌تواند به رفع تعدادی از مشکلات سلامتی کمک کند اما جدیدترین مطالعات نشان می‌دهند که مصرف روزانه‌ی مکمل های غذایی امگا ۳/ روغن ماهی می‌تواند علائم افسردگی را کاهش دهد. زنان باردار باید حتما از یک مکمل بدون جیوه استفاده کنند و درمورد مقدار مصرف توصیه‌شده با متخصص تغذیه یا پزشک‌شان مشورت کنند.

۶. داروهای گیاهی

ثابت شده که تعدادی از مکمل‌های گیاهی و ویتامین‌ها بر خلق‌وخو و هورمون سروتونین تأثیر می‌گذارند. با پزشک، متخصص تغذیه یا یک متخصص طب سنتی درمورد مصرف گیاه سنت جونز ورت (گل راعی)، مکمل SAM-e ،۵-HTP، منیزیم، ویتامین b6 و داروهای گیاهی برای درمان افسردگی مشورت کنید. بسیاری از این‌ها نمی‌توانند به‌همراه داروهای ضدافسردگی مصرف شوند و دوز مصرفی آن‌ها برای زنان باردار باید بررسی شود.

اگر راحت نیستید که با پزشک‌تان درمورد احساسات ناشی از افسردگی صحبت کنید، شخصی دیگری را برای حرف‌زدن پیدا کنید. مهم است حداقل یک نفر بداند شما با چه مشکلی روبه‌رو هستید تا بتواند به شما کمک کند. هرگز سعی نکنید به‌تنهایی با افسردگی مواجه شوید. کودک‌تان به شما نیاز دارد، بنابراین از دیگران کمک بگیرید و درمان مناسب را دریافت کنید.

 

 

 

 

  انتشار : ۲۲ فروردین ۱۳۹۸               تعداد بازدید : 123

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما بسته ویژه ماه شعبان 1402

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما بسته ویژه ماه شعبان 1402

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما   همیشه دنبال این بودی یه جایی باشه تا راحت بتونی محتوای مطمئن با طراحی خوب را پیدا کنی؟   همیشه دنبال این بودی یکی کارهای محتوایی را ناظر به مسائل روز انجام بده و دغدغه تأمین محتوا را نداشته باشی؟   همیشه ... ...

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما بهمن ماه 1402

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما بهمن ماه 1402

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما همیشه دنبال این بودی یه جایی باشه تا راحت بتونی محتوای مطمئن با طراحی خوب را پیدا کنی؟ همیشه دنبال این بودی یکی کارهای محتوایی را ناظر به مسائل روز انجام بده و دغدغه تأمین محتوا را نداشته باشی؟ همیشه دوست داشتی ... ...

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما هفته سوم بهمن ماه 1402

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما هفته سوم بهمن ماه 1402

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما   همیشه دنبال این بودی یه جایی باشه تا راحت بتونی محتوای مطمئن با طراحی خوب را پیدا کنی؟   همیشه دنبال این بودی یکی کارهای محتوایی را ناظر به مسائل روز انجام بده و دغدغه تأمین محتوا را نداشته باشی؟   همیشه ... ...

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما بسته ویژه بهمن ماه 1402

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما بسته ویژه بهمن ماه 1402

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما   همیشه دنبال این بودی یه جایی باشه تا راحت بتونی محتوای مطمئن با طراحی خوب را پیدا کنی؟   همیشه دنبال این بودی یکی کارهای محتوایی را ناظر به مسائل روز انجام بده و دغدغه تأمین محتوا را نداشته باشی؟   همیشه ... ...

عدالت از دیدگاه نهج البلاغه

عدالت از دیدگاه نهج البلاغه

حجم فایل : 115.2 KB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 33 عدالت از دیدگاه نهج البلاغه بسم الله الرحمن الرحیم فهرست: تعریف عدلچگونگی واداشتن نفس به عدالتویژگی های عدالتعوامل نیل به ستمگریاقسام ظلم و ستمنشانه های ستمکارانعواقب ظلم و ستماثرات عدالتاهمیت عدالتتوصیه هایی ... ...

ست گلچین گلد 6 برای ارگ اندروید و ویندوز

ست گلچین گلد 6 برای ارگ اندروید و ویندوز

ست جدید گلد گلچین ۶ برای سیستم عامل اندروید و ویندوز منتشر شد  (برای ارگ ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۴ و موزیک استدیو) ست داری 250 عدد ریتم و تعداد +500 تا ساز است  بیشترین مقدار ریتم و ساز اونم با کیفیت ک میتونید از یه ست داشته باشید خوبی ست اینه ک تعداد ریتم و. ساز ها زیاده و شما ... ...

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما هفته اول بهمن ماه 1402

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما هفته اول بهمن ماه 1402

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما   همیشه دنبال این بودی یه جایی باشه تا راحت بتونی محتوای مطمئن با طراحی خوب را پیدا کنی؟   همیشه دنبال این بودی یکی کارهای محتوایی را ناظر به مسائل روز انجام بده و دغدغه تأمین محتوا را نداشته باشی؟   همیشه ... ...

نرم افزار Visualizer 3d

نرم افزار Visualizer 3d

    نرم افزار اورجینال Visualizer 3D فعال و بدون نیاز به کرک به همراه کتاب راهنمای فارسی ویژوالایزر نرم افزاری سه بعدی برای تعیین مکان هدف و اندازه گیری تقریبی هدف است. این نرم افزار ابزاری مناسب برای آنالیز دیتاهای بدست آمده از دستگاههای اسکنر تصویری میباشد . در ... ...

دریافت فایل : نرم افزار Visualizer 3d
دانلود جزوه پدیده های بیوالکتریکی دانشگاه سهند استاد قادریان

دانلود جزوه پدیده های بیوالکتریکی دانشگاه سهند استاد قادریان

جزوه عالی و تابپ شده پدیده های بیوالکتریکی آماده برای دانلود است. دانشگاه: صنعتی سهند تبریز استاد: دکتر قادریان فرمت: PDF پی دی اف - قابل اجرا و استفاده در هر نوع سیستم و دستگاه (لپ تاپ، موبایل و ...) کیفیت: عالی دانلود نمونه ... ...

طرح جابر هوا

طرح جابر هوا

طرح جابر هوا طرح جابر هوا مناسب برای پایه اول دبستان به همراه دفتر کارنما .بافرمت ورد وقابل ویرایش این فایل کامل و آماده است و جهت ارائه به همکاران فرهنگی میباشد. این نمونه طرح جابر که برای شما تهیه کرده ایم و با قیمت مناسب در دسترس شما قرار داده ایم طرح جابر کلاس اول ... ...

دریافت فایل : طرح جابر هوا
پاورپوینت جان و جانشین پیامبر درس 8 دین و زندگی یازدهم علوم انسانی

پاورپوینت جان و جانشین پیامبر درس 8 دین و زندگی یازدهم علوم انسانی

عنوان: دانلود پاورپوینت جان و جانشین پیامبر درس 8 دین و زندگی پایه یازدهم علوم انسانی فرمت: پاورپوینت pptتعداد اسلاید: 25     پاورپوینت قابل ویرایش با محیط حرفه ای منطبق با آخرین تغییرات مطالب و رئوس کتاب درسی بکارگریی افکت ها، اشکال و تصاویر متحرک بسیار زیبابا ... ...

مقایسه تست التراسونیک و تست رادیوگرافی

مقایسه تست التراسونیک و تست رادیوگرافی

دانشکده مهندسی مکانیک و مواد-گروه مهندسی مواد و متالورژی مقایسه تست التراسونیک و تست رادیوگرافی استاد:دکتر دانشجویان: تاریخ:بهار1400         چکیده: تست­های غیرمخرب از مهم­ترین فرآیندها در حین ساخت،راه­اندازی،بهره­برداری و تعمیرات صنایع بزرگ مخصوصا صنایع نفت و گاز ... ...

کنترل کیفی دستگاههای سی تی اسکن

کنترل کیفی دستگاههای سی تی اسکن

حجم فایل : 7.3 MB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 135 کنترل کیفی دستگاههای سی تی اسکن مقدمه آزمون های کنترل کیفی آزمون هاي كنترل كيفي آزمون های بحرانيآزمون های پذيرشآزمون هاي دوره ایآزمون هاي ويژه تعمير و نگهداري آزمون هاي بحراني آزمون هائی هستند که بمنظور ... ...

دانلود بسته جامع استخدامی آموزگاری ابتدایی 2300 تست با پاسخنامه

دانلود بسته جامع استخدامی آموزگاری ابتدایی 2300 تست با پاسخنامه

بسته جامع استخدامی آموزگاری ابتدایی 2300 تست با پاسخنامه حیطه عمومی بخش اول: تاریخ و فرهنگ و تمدن دفتر اول: خدمات متقابل اسلام و ایران 151 تست با پاسخنامه دفتر دوم: مروری بر دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی 104 تست با پاسخنامه بخش دوم: تعلیم و تربیت اسلامی دفتر اول: ... ...

پاسخنامه سوالات عالم بازگشت (انسان تا ابدیت - بخش دوم)

پاسخنامه سوالات عالم بازگشت (انسان تا ابدیت - بخش دوم)

پدری فوت می کند و دارایی بسیار با ارزشی را از خود به جا می گذارد. این دارایی حاصل مجاهدت های آن پدر و فرزندانش می باشد. اگر در چنین زمانی، وصیت نامه ای نباشد، امکان از دست رفتن ثمره ی تلاش های پیشین همواره هست و اگر این اتفاق بیفتد، همه آن مجاهدت ها، عقیم می ماند. در چنین ... ...

آموزش حرفه ای مدنی 8 با دکتر دلاور برادران بصورت صوتی و برای اولین بار

آموزش حرفه ای مدنی 8 با دکتر دلاور برادران بصورت صوتی و برای اولین بار

در این محصول پیش رو برایتان از کلاس درس مدنی 8 دکتر دلاور برادران وویس تهیه کرده ایم که به بالاترین کیفیت صدا و بصورت کاملاً شیوا و رسا و کاربردی شروع به آموزش مدنی 8 برایتان خواهد کرد ... ...

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما هفته چهارم بهمن ماه 1402

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما هفته چهارم بهمن ماه 1402

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما   همیشه دنبال این بودی یه جایی باشه تا راحت بتونی محتوای مطمئن با طراحی خوب را پیدا کنی؟   همیشه دنبال این بودی یکی کارهای محتوایی را ناظر به مسائل روز انجام بده و دغدغه تأمین محتوا را نداشته باشی؟   همیشه ... ...

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما هفته دوم بهمن ماه 1402

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما هفته دوم بهمن ماه 1402

دانلود فایل‌های بسته آماده‌چاپ و نصب تابلو اعلانات مسجدنما   همیشه دنبال این بودی یه جایی باشه تا راحت بتونی محتوای مطمئن با طراحی خوب را پیدا کنی؟   همیشه دنبال این بودی یکی کارهای محتوایی را ناظر به مسائل روز انجام بده و دغدغه تأمین محتوا را نداشته باشی؟   همیشه ... ...

پاورپوینت درس نهم قرآن نهم سوره تغابن و ملک و هیهات منا الذله

پاورپوینت درس نهم قرآن نهم سوره تغابن و ملک و هیهات منا الذله

  عنوان پاورپوینت: پاورپوینت سوره تغابن و ملک و هیهات منا الذله درس 9 قرآن پایه نهمفرمت: پاورپوینت قابل ویرایش   تعداد اسلاید: 28     پوشش کامل درس (جلسه اول و دوم) به همراه صوت آیات   پاورپوینت قابل ویرایش با محیط حرفه ای   منطبق با آخرین ... ...

مسایل رفتاری درشغل نگهبانی

مسایل رفتاری درشغل نگهبانی

حجم فایل : 1.9 MB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 31 درس سمينار در مسايل رفتاريموضوع :مسایل رفتاری درشغل نگهبانی امام علی(ع) نعمتان مجهولتان اﻟﺻﺣﺔ و ألأماندو نعمت ناشناخته است ، سلامتی و امنیت عناوین سمینار تعریفانواع نگهبان وظایف نگهبان ضرورت شغل نگهبانیشیوه ... ...

دانلود مجموعه جامع استخدامی آموزگارابتدایی آزمونهای تخصصی/عمومی+ پاسخ تشریحی

دانلود مجموعه جامع استخدامی آموزگارابتدایی آزمونهای تخصصی/عمومی+ پاسخ تشریحی

مجموعه جامع استخدامی آموزگارابتدایی آزمونهای تخصصی/عمومی+ پاسخ تشریحی   شامل 1500 تست دروس عمومی و تخصصی اصول و فلسفه تعلیم و تربیت روش ها و فنون تدریس روانشناسی تربیتی روانشناسی رشد سنجش و اندازه گیری در تعلیم و تربیت دروس ... ...

طرح معرق رزم‌ ناو جنگی

طرح معرق رزم‌ ناو جنگی

طرح معرق رزم‌ ناو جنگی دارای راهنمای اسمبل قطعات ابتدا نقشه ها را چاپ کرده و سپس به روی تخته انتقال داده و برش زده و با توجه به شماره گذاری قطعات و همچنین شکل کامل شده آن ، آنها را به هم وصل کنید. در دو فرمت : jpg و PDF شامل دو عدد پی دی اف به همراه آموزشی تعداد صفحه ... ...

دانلود بک گراند عکاسی پرتره -کد 9005

دانلود بک گراند عکاسی پرتره -کد 9005

مشخصات فایل نام فایل:45 بک گراند عکاسی پرتره پسوند فایل اصلی:JPG تعداد فایل:45 ابعاد: 3000*3000-5184*3456 PIX کیفیت:300 DPI پسوند فایل فشرده:ZIP فایل اصلی (Original) حجم فایل فشرده:387 MB نکته:تمام فایل های موجود در سایت در قالب فایل zip برای دانلود قرار داده شده ... ...

نمونه سوالات فن ورز شبکه هوایی فنی حرفه ای + جزوه آموزشی فن ورز + جزوه اصول مانور در شبکه

نمونه سوالات فن ورز شبکه هوایی فنی حرفه ای + جزوه آموزشی فن ورز + جزوه اصول مانور در شبکه

نمونه سوالات فن ورز شبکه هوایی تعداد 90 سوال تستی با جواب سه جزوه نایاب و ارزشمند در یک پکیج این مجموعه مناسب برای هنرجویان هنرستان های فنی و کاردانش و همچنین هنرجویان سازمان  فنی و حرفه ای و سایر آموزشگاه ها جهت آمادگی آزمون می باشد   نمونه سوالات فن ورز شبکه هوایی ... ...

دانلود جزوه برنامه نویسی پیشرفته خسروی دانشگاه تهران

جزوه برنامه نویسی پیشرفته آماده برای دانلود مشخصات دانشگاه: تهران استاد: دکتر خسروی و دکتر صادقی حاوی سه فایل میان ترم 1، 2 و پایان ترم تعداد صفحات: میان ترم 1: 17 میان ترم 2: 29 پایانی: 27 فرمت: PDF کیفیت: عالی نوع جزوه (تایپی یا دست نویس): دست نویس و تایپی  ...

مکانیک شکست در طراحی سازه‌ها (مشتمل بر سازه‌های فلزی و مواد مرکب) فرهاد جاوید راد

مکانیک شکست در طراحی سازه‌ها (مشتمل بر سازه‌های فلزی و مواد مرکب) فرهاد جاوید راد

کتاب مکانیک شکست در طراحی سازهها (مشتمل بر سازههای فلزی و مواد مرکب) تألیف : دکتر فرهاد جاویدراد  با بیش از 500 صفحه تقدیم شما می گردد. درضمن هنگام خرید ایمیل خود را بطور صحیح وارد نمایید.   ... ...

دانلود مواد جامع حیطه تخصصی استخدامی آموزگاری آموزش و پرورش

دانلود مواد جامع حیطه تخصصی استخدامی آموزگاری آموزش و پرورش

مواد جامع حیطه تخصصی استخدامی آموزگاری آموزش و پرورش   مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی فارسی دوره ابتدایی راهنمای معلم فارسی (پایه اول) راهنمای معلم فارسی پایه ششم کتاب معلم فارسی چهارم دبستان   مفاهیم پایه متون و روش‌های یاددهی ریاضی دوره ابتدایی کتاب معلم ... ...

دانلود پاورپوینت مديريت و تشكيلات كارگاهي

دانلود پاورپوینت مديريت و تشكيلات كارگاهي

  قسمتی از متن............... •تاريخچه تكوين بارچارت به دوران جنگ جهاني اول ميرسد ؛ جائيكه يك آمريكايي به نام هنري گانت براي نخستين بار بارچارت را براي برنامه‌ريزي و كنترل پروژه‌هاي موسسه كشتي‌سازي‌اش بكار برد . به پاسداشت اين اقدام نام گانت قبل از عنوان بارچارت تداعي ... ...

نشریه دهه فجر

نشریه دهه فجر

بسم الله الرحمن الرحیم نشریه جشن انقلاب تقدیم به فعالان فرهنگی نشریه دهه فجر بصورت لایه باز در 8 صفحه با مطالب جذاب و آموزنده و همچنین با طراحی فوق العاده دلنشین می تواند لحظات جذابی را برای خواننده ایجاد نماید.با توجه به لایه باز بودن می توانید متن و عکس را حذف و مطالب ... ...

دریافت فایل : نشریه دهه فجر
پاورپوینت درس 9 پیام های آسمان پایه نهم: انقلاب اسلامی ایران

پاورپوینت درس 9 پیام های آسمان پایه نهم: انقلاب اسلامی ایران

نوع فایل: power point فرمت فایل: pptx قابل ویرایش تعداد اسلایدها:‌ 12 اسلاید   قسمتی از متن پاورپوینت: اسلاید نمایشی پیام نهم درس نهمانقلاب اسلامی ایران ده ها هزار مستشار خارجیکارهای فنی ونظامی ایران را در دست داشتند. وضعیت بهداشت اسفناک وده ها هزار پزشک هندی ... ...

پر فروش ترین های فورکیا


پر بازدید ترین های فورکیا


مطالب تصادفی

 • میشل اوباما شدن
 • پیشگویی های شاه نعمت الله ولی
 • کرونا فریب قرن
 • خلاصه اثر مرکب
 • زندگی در پیش رو

www.ketabman.4kia.ir

مساله این نیست که خرید کتاب چقدر گرون تموم میشه ، مساله اینه که اگر کتاب نخونی چقدر برات گرون تموم میشه!